Blog

Rola dodatków w stylizacji

Dziś przejdziemy do nieco innej części naszych stylizacji – do dodatków. Tak jak już niejednokrotnie wspominałyśmy, akcesoria pełnią istotną funkcję w tworzeniu outfitów. Dzięki odpowiednim dobraniu dodatków stylizacja może zyskać upragniony przez nas charakter. Warto zaznaczyć, że ta sama stylizacja może wyglądać kompletnie inaczej, dzięki użyciu innych akcesoriów. Za przykład może posłużyć stylizacja w postaci dresowego kompletu. Kiedy do dresów włożymy sportowe adidasy, czapkę z daszkiem, jeansową kurtkę i plecak stworzymy typowo sportowy look. Jednak kiedy ten sam komplet dresowy zestawimy z trampkami, płaszczem, dodamy do tego nerkę, okulary przeciwsłoneczne, otrzymamy bardziej elegancką stylizację.

TORBA

Jeśli pragniecie tworzyć oryginalne stylizacje, to polecamy, zaopatrzyć się w torby, nerki czy plecaki. Każda z nich może mieć różny wzór, wielkość, kolor. Dzięki różnorodności dajecie sobie furtkę na zabawę modą, a jednocześnie na odkrycie swojej szafy na nowo. Oczywiście, nie mamy na myśli miliona toreb, które zajmą miejsce w Waszych szafach, bo jak wiemy, nadmiar też potrafi szkodzić. Nie tylko portfelowi, ale także wypchanej po brzegi garderobie. Pamiętajcie, że wszystkie wymienione przez nas akcesoria znajdziecie zarówno w wersji codziennej, eleganckiej i sportowej, dlatego musicie znaleźć złoty środek i modele, które są szczególnie bliskie Waszemu sercu.

BIŻUTERIA

Kiedyś moją jedyną biżuterią były kolczyki, nie było szans na założenie czegoś więcej. Można powiedzieć, że czasem zdarzało się, że na ręku lądował zegarek, ale niezwykle sporadycznie. Długi czas nie potrafiłam przekonać się do biżuterii, która wszędzie mi wadziła. Jednak obecnie wygląda to zupełnie inaczej. Kolekcja biżuterii powiększyła się o łańcuszki (do których nikt nigdy nie potrafił mnie przekonać. Śmieję się, że do pewnych decyzji trzeba po prostu dorosnąć, haha), zegarki, wszelakie kolczyki. Aktualnie, na rynku znajdziecie ogrom biżuterii, która świetnie wpasuje się jako brakujący element Waszej stylizacji.

PASKI

Pasek spełnia wiele funkcji. W przypadku spodni czasem ułatwia nam ich noszenie, z kolei zakładany do koszul czy sukienek potrafi świetnie wysmuklić sylwetkę. Paski stają się coraz popularniejszym dodatkiem. Potrafią świetnie urozmaicić stylizacje, nadać im charakter. Zdecydowanie zyskują na popularności.

APASZKA/SZALIK

Naszym skromnym zdaniem apaszki, chusty czy szaliki to trend, który powoli sobie raczkuje. Zazwyczaj służyły głównie do otulenia się w mroźne czy chłodne dni. Obecnie są doskonałym dodatkiem tworzonych stylizacji. Dla przykładu, czarny look uzupełnicie szarym czy zielonym szalikiem, a stylówka będzie wyglądać kompletnie inaczej.

NAKRYCIE GŁOWY

To jest podpunkt, w którym zdecydowanie można zaszaleć. Do wyboru jest naprawdę wiele wszelakich rozwiązań. Choć uważam, że na specjalne miejsce zasługują tutaj kapelusze, które rządzą wśród nakryć głowy – szczególnie w ostatnim czasie. Jak widziałyście nieraz, my jesteśmy ich szczególnymi fankami.

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE

Wiadomo, okulary przeciwsłoneczne sprawdzają się głównie jako ochrona przed słońcem w te szczególnie piękne dni, ale są także świetnym uzupełnieniem stylizacji.

PODSUMOWANIE

Podczas kompletowania szafy skupcie się na doborze odpowiednich dodatków, dzięki czemu zyskacie naprawdę wiele odmiennych stylizacji. Dodatki = wiele stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *