Blog

6 błędów w klasycznych stylizacjach

Klasyczne stylizacje, to zestawienia, które są ponadczasowe. Sprawdzają się w wielu sytuacjach i zawsze świetnie się prezentują. Jednak podczas ich tworzenia zdarzają się błędy, które sprawiają, że czar pryska. Styl klasyczny opiera się na klasykach, które nigdy nie znikają z modowych wybiegów. Mamy tu na myśli białe koszule, spodnie w kant, cygaretki, ołówkowe spódnice, „małą czarną”, trencze, apaszki czy sukienki o klasycznym kroju. Jak zapewne wiecie, każdy styl można wpasować we własne poczucie estetyki, dzięki czemu stylizacje nabiorą nowego charakteru, a jednocześnie staną się niezwykle uniwersalne. Należy pamiętać, że klasyka nie lubi się w tiulami, pstrokatymi aplikacjami czy nadmiarem falban. Charakteryzuje się prostotą.

BŁĘDY W KLASYCZNYCH STYLIZACJACH

MOCNY MAKIJAŻ

Wyobraźcie sobie sytuację, widzicie pięknie dopasowaną stylizację. Po prostu czad. A tu nagle na twarzy pojawia się pstrokaty makijaż, który burzy całą koncepcję outfitu. Nie jesteśmy przeciwniczkami kolorów, jednak pamiętajcie, że w tym wszystkim ważny jest umiar. Dla zobrazowania, poniżej fotka. Po lewej stronie dziewczyna z delikatnym makijażem, który świetnie sprawdzi się w połączeniu z klasycznym lookiem. Po prawej stronie makijaż w intensywnych kolorach, gdzie dzieje się mega dużo. Makijaż odwraca uwagę od stylizacji, zamiast być jej uzupełnieniem.

Źródło zdjęć: https://pixabay.com/pl/

ZBYT DUŻA ILOŚĆ KOLORÓW

Podczas tworzenia stylizacji, warto pamiętać o zasadzie trzech kolorów. Jeśli czytacie naszego bloga bądź śledzicie nasze social media, na pewno kojarzycie, o czym mowa. Jednak dla przypomnienia, jeśli w stylizacji znajdą się więcej niż trzy kolory, kończy się to zazwyczaj fiaskiem. Spójrzcie poniżej, a na pewno dostrzeżenie różnice.

UBRANIA OVERSIZE

Osobiście jestem fanką wszelakich rzeczy oversize, one również doskonale sprawdzają się w klasycznych stylizacjach. Jednak należy kierować się jedną ważną zasadą, jeśli zakładacie luźną górę, dół załóżcie dopasowany.

Źródło zdjęć: https://tiny.pl/92fnn

NIEODPOWIEDNI ROZMIAR UBRANIA

Co powinno być według Was najważniejszą kwestią w wyborze ubrań? Moim zdaniem zdecydowanie JEGO ROZMIAR. Słuchajcie, zakładając ubrania niekoniecznie w naszym rozmiarze, a co gorzej – w mniejszym niż rzeczywiście, tylko sobie szkodzicie. Starajcie się odpowiednio dobierać rozmiar swoich ubrań, pamiętajcie, że nikt nie zagląda pod ubrania, nie patrzy na metki. Jednak kiedy ubranie jest za małe, zbyt obcisłe, wierzcie mi, że to będzie pierwsza rzecz, która rzuci się w oczy.

źródło zdjęcia: https://tiny.pl/92fnk

POKAŻ MNIEJ CIAŁA

Oczywiście nie mam tu na myśli ubierania golfów i spódnic po kostki, nie zrozumcie mnie źle. Mam na myśli inną sprawę, jeśli zamierzacie odkryć dekolt to zasłońcie nogi, a jeśli odkrywacie nogi to zasłońcie dekolt – to dla przykładu. Zbyt duża ilość odsłoniętego ciała nie jest mile widziana w klasycznym stylu.

NADRUKI NA UBRANIACH

Ubierając się klasycznie unikaj nadruków, ponieważ sprawiają, że stylizacje bywają oklepane i brakuje im kobiecości i elegancji. Gładkie fasony ubrań zdecydowanie wygrywają w tym pojedynku.

PODSUMOWANIE

Koniecznie dajcie znać, co myślicie o stylu klasycznym, czy stosujecie go w Waszych stylizacjach, czy jednak to nie Wasza bajka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *